GALWANIZERNIA GAL

Cynkowanie

Galwanizernia GAL - Dziś

W naszym zakładzie do nakładania trójwarstwowej powłoki Cu-Ni-Cr stosowane są następujące kąpiele:

Miedź wstępna

Do nakładania wstępnej powłoki miedzianej wykorzystywana jest bezcjankowa kąpiel alkaliczna umożliwiająca bezpośrednie miedziowanie elementów stalowych jak też wykonanych z odlewów znalowych. Do jej największych zalet należy całkowity brak cyjanków (aspekt ekologiczny), nałożona powłoka jest jednolita i szczelna a doskonała wgłębność umożliwia pokrywanie elementów o skomplikowanym kształcie.

Miedź zasadnicza

Zasadnicza warstwa miedzi jest nakładana w kwaśnej kąpieli siarczanowej. Kąpiel ta charakteryzuje się wysokim połyskiem który w połączeniu z dobrą wgłębnością daje powłoki jednolite o bardzo wysokich walorach estetycznych. Dzięki wysokiej jakości wygładzenia ma zdolność do niwelowania niewielkich nierówności podłoża.

Nikiel

Warstwa niklu jest nakładana w kąpieli do niklowania błyszczącego. Dzięki lustrzanemu połyskowi oraz dobrej wgłębności otrzymuje się dekoracyjne powłoki zarówno na powierzchniach głównych jak też w zagłębieniach. Powłoki te charakteryzują optymalną plastycznością co umożliwia nakładanie powłok nawet o znacznej plastyczności bez ryzyka złuszczeń.

Chrom

Warstwa chromu dekoracyjnego oparta jest na chromie trójwartościowym - dzięki wyeliminowaniu chromu sześciowartościowego powłoka jest bardziej przyjazna dla środowiska naturalnego. Powłoka ta pod względem barwy i transparentności jest zbliżona do powłok otrzymywanych z kąpieli zawierających chrom sześciowartościowy.